Reklama

Reklama

W. Brytania: Dziki kot uciekł z zoo. Policja alarmuje

Angielska policja ostrzega wszystkich mieszkańców hrabstwa Devon, zalecając, by nie wypuszczali dzieci na zewnątrz bez opieki. Z tamtejszego zoo uciekł ryś, który może być bardzo niebezpieczny – informuje "The Independent".

Reklama

Zwierzę uciekło z zoo znajdującego się w Parku Narodowym Dartmoor. Pracownicy placówki podnieśli alarm tuż po godzinie 10:00 w środę, kiedy okazało się, że rysia nie ma w wydzielonym dla niego sektorze. Również przeszukanie zoo nie przyniosło żadnego rezultatu.

Reklama

W celu odnalezienia rysia, policja włączyła do akcji śmigłowiec, który przeszukuje tereny w pobliżu zoo, okoliczne miejscowości oraz Park Narodowy Dartmoor, gdzie znajdują się popularne ścieżki turystyczne.

Każdy, kto widział zwierzę proszony jest o natychmiastowy kontakt z policją. Funkcjonariusze odwiedzili w czwartek dwie lokalne szkoły, informując o możliwym niebezpieczeństwie i pouczając, jak zachować się na wypadek napotkania poszukiwanego rysia.

Nauczyciele otrzymali również zalecenie, by nie wypuszczać dzieci na zewnątrz i do czasu wytropienia dzikiego kota unikać wyjść na łono natury.

Policja ostrzega również, że zbiegły z zoo ryś może okazać się bardzo niebezpieczny, jeśli zostanie przestraszony lub zaskoczony przez człowieka.

Poszukiwany osobnik to samiec. Jak informuje "The Independent" rysie w swoim naturalnym środowisku żywią się mniejszymi od siebie ssakami, głównie królikami oraz ptakami. Polują również na lisy oraz młode jelenie i sarny.

Zanotowane ataki na człowieka należą do rzadkości.

   

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne