Reklama

Reklama

W. Brytania: Aresztowanie za groźby na Twitterze

W Manchesterze w Wielkiej Brytanii policja aresztowała 21-letniego mężczyznę pod zarzutem publikowania na Twitterze wpisów mających służyć zastraszeniu. Ich adresatką była feministka Caroline Criado-Perez. Otrzymała ona "zalew" obraźliwych postów, w tym pogróżki, że zostanie zgwałcona.

Wpisy pojawiły się po sukcesie grupy brytyjskich feministek w staraniach o to, by na banknoty funtowe częściej trafiały podobizny sławnych kobiet - nie tylko królowej. Następny banknot 10-funtowy ukaże się za 4 lata z podobizną Jane Austen - autorki "Emmy" i "Dumy i Uprzedzenia".
 
Brytyjski kanclerz skarbu, George Osborne, powitał tę wiadomość wpisem na Twitterze, że jest to decyzja "rozważna i romantyczna".

Reklama

Ale wpisy, jakie otrzymywała Caroline Criado-Perez były zupełnie innej natury. Policja podjęła postępowanie pomimo zaleceń z zeszłego roku, aby nie przesadzać ze ściganiem obraźliwych wpisów na stronach społecznościowych. W tych wytycznych prokurator generalny Keir Starmer zaznaczył jednak, że należy ścigać zorganizowane kampanie nienawiści i pogróżek.

Niezależnie od szykującego się procesu, część brytyjskich polityków i mediów naciska na dyrekcję Twittera, aby wprowadzić możliwość zgłaszania takich wpisów do korekty i postępowania karnego.

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | twitter | feminizm | groźby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje