Reklama

Reklama

USA: Zmarł słynny stylista Vidal Sassoon

W wieku 84 lat zmarł w środę w Los Angeles słynny stylista Vidal Sassoon, który dokonał rewolucji w damskim fryzjerstwie i dorobił się milionów sprzedając prawo do umieszczania swojego nazwiska na licznych produktach do pielęgnacji włosów.

Jak poinformowała policja w Los Angeles, Sassoon zmarł z przyczyn naturalnych w swoim domu przy Mulholland Drive.

Reklama

Urodzony w Wielkiej Brytanii Sassoon uważany był za jednego z najsłynniejszych stylistów na świecie. Swój pierwszy salon otworzył w Londynie w 1954 r., później rozszerzył ich sieć na inne brytyjskie miasta i na Stany Zjednoczone.

Sassoon zerwał z modnym wówczas tapirowaniem i ondulowaniem włosów i propagował proste fryzury wymagające niewiele czasochłonnej pielęgnacji. Jednak ten nowy styl przyjął się na dobre na całym świecie dopiero w połowie lat 60. ub. wieku.

- Mój pomysł polegał na tym aby nadawać włosom kształt, traktować je jak tworzywo i usuwać wszystko co zbędne. Kobiety spędzały wiele godzin w pracy, zaczęły zyskiwać coraz silniejszą pozycję. Nie miały już czasu siedzieć godzinami pod suszarką - mówił Sassoon w 1993 r. w wywiadzie dla dziennika "Los Angeles Times".

Jedną z propagatorek nowego stylu Sassoona była Mary Quaint, słynna brytyjska projektantka mody, która spopularyzowała minispódniczki.

Sassoon opracował całą linię szamponów (w tym słynne "wash and go") i innych produktów do modelowania i pielęgnacji włosów, które były sprzedawane pod jego nazwiskiem.

W 1948 r. brał udział w wojnie o niepodległość Izraela i dał się poznać jako aktywny działacz na rzecz walki z antysemityzmem.

Obiektem zainteresowania mediów było również jego życie prywatne. Sassoon był czterokrotnie żonaty; z drugą żoną Beverly miał czworo dzieci. Po raz ostatni stanął na ślubnym kobiercu w 1992.

Dowiedz się więcej na temat: zmarły | Vidal Sassoon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy