Reklama

Reklama

USA: Swastyka w Departamencie Stanu. "Antysemityzm nie jest reliktem przeszłości"

W budynku Departamentu Stanu pojawiła się swastyka. Szef dyplomacji USA Antony Blinken stwierdził, że ten czyn "boleśnie przypomina nam, że antysemityzm nie jest reliktem przeszłości".

Nieznany sprawca wyrzeźbił swastykę wewnątrz budynku Departamentu Stanu - podał we wtorek portal Axios. W reakcji szef dyplomacji USA Antony Blinken potępił czyn i stwierdził, że jest to znak, że antysemityzm nie jest "reliktem przeszłości".

Axios podał, że swastyka została wyrzeźbiona w drewnianej ścianie windy wewnątrz gmachu, znajdującej się nieopodal biura specjalnego wysłannika ministerstwa ds. walki z antysemityzmem.

W odpowiedzi na czyn sekretarz stanu Antony Blinken wysłał e-mail do wszystkich pracowników resortu, potępiając sprawcę i zapowiadając wszczęcie dochodzenia.

Reklama

"To boleśnie przypomina nam, że antysemityzm nie jest reliktem przeszłości. To wciąż siła działająca w świecie, także blisko nas. Nie ma na to miejsca w Stanach Zjednoczonych, Departamencie Stanu, ani nigdzie indziej" - napisał Blinken, przebywający obecnie w Indiach.

Portal zaznacza, że znaczna część pracowników resortu z Waszyngtonu wciąż pracuje zdalnie, ale pracuje w nim także wielu pracowników zewnętrznych świadczących usługi dla ministerstwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje