Reklama

Reklama

USA: Strzelanina w stanie Ohio

Zaledwie kilka godzin po tragedii w El Paso w Teksasie, doszło do strzelaniny w Dayton, w stanie Ohio. Zginęło dziewięć osób, a 16 zostało rannych. Napastnik został zastrzelony - poinformowała lokalna policja.

Strzelanina rozpoczęła się o godz. 1.22 czasu lokalnego (godz. 7.22 w Polsce), ale obecni w pobliżu funkcjonariusze mogli "szybko ją zakończyć" - poinformowała na Twitterze policja w Dayton, nie podając więcej szczegółów.

Nie ujawniono tożsamości ani motywów sprawcy ataku. Agencje nie podają, w jaki sposób napastnik zginął.

W śledztwo włączyło się FBI - przekazała policja.

Rzeczniczka szpitala Miami Valley, Terrea Little przekazała, że przyjęto 16 rannych osób. Nie powiedziała jednak, w jakim są stanie.

Z kolei rzeczniczka Kettering Health Network, Elizabeth Long poinformowała, że wiele ofiar strzelaniny zostało przywiezionych do kilku szpitali, ale nie ujawniła dokładnej liczby poszkodowanych.

Reklama

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że do strzelaniny doszło w barze Ned Peppers.

Oregon to rozrywkowa dzielnica Dayton, blisko śródmieścia. Znajdują się tam liczne kluby nocne, sklepy, restauracje i galerie sztuki. 

Strzelanina w El Paso

W sobotniej strzelaninie w supermarkecie Walmart w El Paso zginęło 20 osób, a 26 zostało rannych. Sprawcą jest 21-letni Patrick Crusius. Wcześniej mężczyzna opublikował na Facebooku pełen mowy nienawiści manifest. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje