Reklama

Reklama

USA: Strzelanina w kinie w Lafayette

Jak wynika z informacji przekazanych przez lokalne media, nieznany sprawca otworzył ogień do widzów w kinie w mieście Lafayette, w stanie Luizjana. CNN podaje, że zginęły co najmniej 3 osoby - wśród nich jest sprawca. Według policji napastnik odebrał sobie życie.

Napastnik zaczął strzelać w czwartek wieczorem czasu lokalnego podczas projekcji filmu w kinie "The Grand 16". Na widowni było około 100 osób.

Jak poinformował Leszek Kabłak, korespondent TVP w USA, widzowie początkowo myśleli, że odgłos strzałów pochodzi z ekranu. Gdy zorientowali się, że na sali jest napastnik, który strzela do nich, wybuchła panika.

Jak powiedział szef miejscowej policji Jim Craft, sprawca strzelaniny zabił 2 osoby, ranił 7, a następnie popełnił samobójstwo. Policja nie ujawnia na razie tożsamości napastnika. Wiadomo jedynie, że był to 58-letni mężczyzna. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że działał sam.

Reklama

Trzy lata temu zamaskowany mężczyzna zaczął strzelać do widzów podczas filmu o Batmanie w kinie w miejscowości Aurora w stanie Kolorado. Zginęło wówczas 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Tydzień temu ława przysięgłych uznała, że sprawcę masakry w Aurorze, James Holmes, jest winny wielokrotnego zabójstwa. Mężczyźnie grozi mu kara śmierci lub dożywocie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy