Reklama

Reklama

USA: Strzelanina przed Pentagonem. Są ranni, zginął policjant

Na przystanku autobusowym przez gmachem Pentagonu w Arlington - gdzie mieści się siedziba resortu obrony USA - doszło do strzelaniny. Wiele osób jest rannych, zginął jeden policjant.

W komunikacie resortu obrony nie wskazano, jaka była przyczyna zgonu funkcjonariusza. Szef jednostki policyjnej zajmującej się ochroną Pentagonu Woodrow Kusse potwierdził jedynie, że wskutek strzelaniny wiele osób jest rannych.

W rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że nie chciałby spekulować na temat motywów, jakie kierowały sprawcą ataku; odmówił też odpowiedzi na pytanie, czy ten ostatni trafił do aresztu. Przekazał jedynie, że śledztwo w sprawie incydentu jest prowadzone przez Federalne Biuro Śledcze (FBI).

Kilkanaście strzałów

Bezpośrednio po ataku siedziba ministerstwa obrony USA została zamknięta. Po wkroczeniu do akcji policji i sprawdzeniu miejsca budynek został ponownie otwarty.

Reklama

- Wydałem polecenie opuszczenia flag do połowy masztu przed głównym wejściem do Pentagonu dla uhonorowania zabitego policjanta - poinformował we wtorek sekretarz obrony Lloyd Austin.

Według mediów na miejscu, gdzie doszło do zdarzenia, słychać było kilkanaście strzałów. Lokalny portal Arlington Now przekazał, że co najmniej trzy osoby zostały ranne. Straż pożarna hrabstwa Arlington poinformowała, że do szpitala przewieziono kilku pacjentów. W odpowiedzi na "działania policji" Pentagon został postawiony w stan lockdownu, zaś pociągi metra tymczasowo omijały stację Pentagon.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje