Reklama

Reklama

USA: Republikański senator: Znieść sankcje wobec Rosji, gdy ta się zmieni

Odnosząc się do możliwości zniesienia przez prezydenta USA Donalda Trumpa sankcji wobec Rosji, senator republikański Rob Portman powiedział w piątek, że ich zniesienie wynikające z czegoś innego niż zmiana zachowania się Rosji byłoby niebezpiecznym sygnałem.

Senator Portman, który współprzewodniczy senackiej komisji ds. Ukrainy, oświadczył, że Senat powinien zająć się sankcjami nałożonymi na Rosję po zaanektowaniu przez nią Krymu i zmienić je w obowiązujące ustawy; sankcje te były wprowadzane dekretami poprzednika Trumpa w Białym Domu - Baracka Obamy.

Reklama

- Musimy trwać przy naszych sojusznikach w regionie, w tym przy Ukrainie - oświadczył republikański senator.

Wcześniej w piątek doradczyni Trumpa Kellyanne Conway napisała na Twitterze w związku z planowaną na sobotę rozmową telefoniczną prezydenta USA z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, że "Rozważane jest uchylenie sankcji".

Na temat możliwości zniesienia sankcji nałożonych na Rosję przez poprzedniego prezydenta Baracka Obamę Kellyanne Conway wspomniała też w porannym programie kanału informacyjnego FoxNews. Zaznaczyła, że "wszystko to jest rozważane". Nie wykluczyła, że temat sankcji może się pojawić w sobotniej rozmowie prezydentów.

"Trump może uchylić sam sankcje nałożone na Rosję"

Redaktorka portalu "Politico" Susan Glasser przypomniała w piątek, że prezydent Trump może uchylić sam sankcje nałożone na Rosję za zajęcie Krymu i za wspieranie działań w Donbasie, inne zaś wymagają udziału Kongresu.

Były zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow napisał na Twitterze, że Kongres powinien jak najszybciej zacząć działać, zanim Trump w trybie jednostronnym zniesie sankcje (wobec Rosji). Zdaniem Vershbowa Kongres powinien zaostrzyć procedurę znoszenia sankcji.

Alexander Vershbow był też ambasadorem USA w Rosji od lipca 2001 roku do roku 2005.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje