Reklama

Reklama

USA przestały finansować pakistańską wersję "Ulicy Sezamkowej"

Ambasada USA w Pakistanie podała, że zakończyła swój udział w ocenianym na 20 mln dol. projekcie lokalnej wersji telewizyjnego programu edukacyjnego dla dzieci "Ulica Sezamkowa". Towarzyszą temu doniesienia o korupcji wśród pakistańskich realizatorów projektu.

Chodzi o pakistański teatr lalkowy Rafi Peer Theatre Workshop z Lahaur, który współpracował z twórcą amerykańskiego programu.

Reklama

Rzecznik ambasady Robert Raines powiedział, że USA zakończyły finansowanie; odmówił podania szczegółów.

Jak poinformowała gazeta "The Pakistan Today", powołując się na źródła bliskie przedsięwzięciu, przyczyną tej decyzji były nieprawidłowości finansowe w Rafi Peer, którego przedstawiciele mieli spłacać z amerykańskich funduszy stare długi i zatrudniać na korzystnych umowach swoich krewnych. Rafi Peer zaprzecza tym oskarżeniom; twierdzi, że po dostarczeniu 10 mln dolarów USA zakończyły swój udział w projekcie z powodu braku dostępnych funduszy.

Pakistańska wersja "Ulicy Sezamkowej" pojawiła się w telewizji po raz pierwszy w grudniu i miała być nadawana przez co najmniej kilka sezonów. USA miały nadzieję, że program wpłynie na poprawę edukacji w kraju, w którym jedna trzecia z 3 mln dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym nie uczęszcza do szkoły. Program miał również przyczynić się do promocji bardziej tolerancyjnych postaw w czasach rosnącej radykalizacji poglądów w Pakistanie.

"Ulica Sezamkowa", nadana po raz pierwszy w 1969 roku, od tego czasu pojawiła się w 20 krajach, w tym także muzułmańskich, jak Bangladesz i Indonezja.

Dowiedz się więcej na temat: Ambasada USA | finansowanie | Ulica Sezamkowa | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje