Reklama

Reklama

USA: Proces Trumpa w Senacie. Były prezydent ma już reprezentanta

To Butch Bowers, prawnik z Karoliny Południowej, będzie reprezentował byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w trakcie jego procesu w Senacie, który prawdopodobnie rozpocznie się w połowie lutego - podała agencja Reuters. Sam Bowers nie potwierdził tych informacji.

Bowers jest stosunkowo mało znany w palestrze amerykańskich adwokatów, ma jednak w dorobku reprezentowanie byłych republikańskich gubernatorów z Południowej Karoliny. Pracował także w ministerstwie sprawiedliwości za prezydentury George'a W. Busha.

Reklama

W 2012 roku Bowers reprezentował ówczesną gubernator Nikki Haley w sprawie zarzutów o zaangażowanie w nielegalny lobbing. Haley została uniewinniona. Trzy lata wcześniej Bowers bronił ówczesnego gubernatora Marka Sanforda w sprawie wykorzystania państwowego samolotu do tajnej pięciodniowej wycieczki do Argentyny w celu spotkania z kobietą, z którą Sanford miał romans pozamałżeński. Gubernator poszedł na ugodę finansową.

Bowers jest absolwentem wydziału prawniczego na Uniwersytecie Tulane, prowadzi własną kancelarię adwokacką, a w internecie pisał, że lubi "polowania na ptaki" i "dobrego bourbona". 

- Zawsze uważałem go za kompetentnego i etycznego - ocenił Bowersa inny prawnik z Karoliny Południowej Jay Bender, demokrata, który zna go zawodowo od ponad 20 lat. Dodał, że Trump nie będzie jego pierwszym kontrowersyjnym klientem.

Trump został postawiony w stan impeachmentu za "podżeganie do powstania" po zamieszkach na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy