Reklama

Reklama

USA: Porywacz starszych ludzi zatrzymany

W Stanach Zjednoczonych policja kolejny raz w ostatnich miesiącach uwolniła porwanych ludzi, tym razem byli to starsi mężczyźni. Do zdarzenia doszło w Houston w Texasie, podejrzany o dokonanie tego przestępstwa został zatrzymany przez policję.

Funkcjonariusze uwolnili czterech przetrzymywanych mężczyzn w wieku od 50 do 80 lat. Byli oni w bardzo złej kondycji fizycznej, niedożywieni i zaniedbani. Jeden z nich twierdził, że uwięziony był prawie dekadę.

To najprawdopodobniej bezdomni, zwabieni ofertą poczęstowania piwem i papierosami oraz tym, że zaoferowane będzie im mieszkanie. Faktycznym zamiarem było zatrzymanie mężczyzn, a następnie pobieranie ich zasiłków i świadczeń socjalnych.

W tej sprawie aresztowano podjrzanego 31 latka. Mężczyzna stanął już przed sądem, a sędzia wyznaczył kaucję w wysokości dwustu tysięcy dolarów. Najprawdopodobniej w ciągu ostatniego roku przetrzymywał on łącznie 20 różnych osób.

To kolejny już taki przypadek w ostatnich miesiącach. W maju w Cleveland policja zatrzymała Ariela Castro i postawiła mu zarzut przetrzymywania przez wiele lat trzech kobiet. Grozi mu za to kara śmierci.

Dowiedz się więcej na temat: porwanie | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje