Reklama

Reklama

USA: Polski żołnierz i fotograf zaginął w górach w stanie Oregon

Polski żołnierz i fotograf chor. Sebastian Kinasiewicz zaginął w niedzielę w górach w amerykańskim stanie Oregon. Przebywa on w USA na specjalistycznym szkoleniu - poinformowano we wtorek PAP w Dowództwie Wojsk Specjalnych.

Jak podała agencja Associated Press, we wtorek wznowiono poszukiwania Polaka. Pete Hughes z biura szeryfa hrabstwa Hood River powiedział agencji, że ratownicy w poszukiwaniach chcą wykorzystać śmigłowiec z urządzeniem umożliwiającym namierzenie sygnału telefonu komórkowego.

Hughes poinformował, że zaginięcie 32-letniego Kinasiewicza zgłoszono w poniedziałek i od razu rozpoczęły się poszukiwania; w niedzielę Polak nie wrócił z wyprawy na Mount Hood (ok. 3350 m). Hughes dodał, że Kinasiewicz ma co prawda ciepłe ubranie, ale nie zabrał ze sobą śpiwora ani żywności. Powiedział też, że w rejonie Mount Hood panują warunki "umożliwiające przetrwanie".

Reklama

Informację o zaginięciu Polaka potwierdził PAP mjr Krzysztof Plażuk z Wydziału Prasowego Dowództwa Wojsk Specjalnych. Zaginiony służył ostatnio w jednostce wojskowej Nil, która zajmuje się wsparciem dowodzenia i zabezpieczenia Wojsk Specjalnych.

- Sebastian przebywa w USA na specjalistycznym szkoleniu. Po prostu wybrał się w góry, w okolice Mount Hood i nie powrócił do ośrodka szkoleniowego. Była to prywatna wyprawa w góry w niedzielę, w czasie przerwy w szkoleniu - powiedział Plażuk.

- Poszukiwania żołnierza trwają. Na tę chwilę nie mamy żadnych konkretniejszych informacji. Wierzymy, że uda się odnaleźć naszego kolegę - dodał Plażuk. Poinformował, że rodzina żołnierza została powiadomiona o sytuacji.

Kinasiewicz do maja był fotoreporterem zespołu Combat Camera w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych. Żołnierze, którzy tam służą, słyną z tego, że filmują i fotografują akcje polskich żołnierzy służących na misjach zagranicznych.

Dowiedz się więcej na temat: żołnierze | USA | zaginięcie | fotograf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy