Reklama

Reklama

USA: Obama podpisał budżet federalny na 2014 rok

Prezydent USA Barack Obama podpisął w piątek ustawę budżetową na rok budżetowy 2014, który kończy się 30 września. Ustawa, zatwierdzona przez obie izby Kongresu, przewiduje wydatki państwa na poziomie1,1 bln dolarów.

Obama podpisał ustawę budżetową na dzień przed upłynięciem finansowania rządu przez poprzedni budżet, czyli przed sobotą.

Reklama

Ustawa ma charakter kompromisowy i przewiduje wydatki na poziomie niższym niż proponował prezydent, ale wyższym niż początkowo domagali się Republikanie.

Nowy budżet ogranicza możliwości automatycznych cięć w wydatkach w wypadku przekroczenia określonego limitu zadłużenia. Cięcia te doprowadziły jesienią ub. roku do impasu między Republikanami i Demokratami w Kongresie i do paraliżu rządu i agend federalnych, który trwał 16 dni. 

Ustawa budżetowa na 2014 rok jest konsekwencją osiągniętego w grudniu w Kongresie dwuletniego porozumienia budżetowego, teraz rozpisanego na konkretne agencje rządowe. Przewiduje, że wydatki urzędów federalnych do końca roku budżetowego wyniosą 1,1 bln dolarów. Oznacza to wzrost w porównaniu z budżetem na rok 2013, który określał wydatki na poziomie 998 mld dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: Barack Obama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne