Reklama

Reklama

USA: Na świat przyszedł szczeniak z sześcioma łapami

W stanie Oklahoma w USA urodził się szczeniak z sześcioma łapami. Jest to prawdopodobnie pierwszy pies z takim połączeniem wad wrodzonych, który przyszedł na świat żywy - zwraca uwagę szpital weterynaryjny z Oklahoma City.

O narodzinach suczki, nazwanej Skipper, Neel Veterinary Hospital poinformował w niedzielę na swojej stronie na Facebooku. Zamieścił także zdjęcie pieska.

Reklama

"Przeżyła już dłużej, niż przypuszczamy, że jakikolwiek inny pies (ma zaledwie cztery dni - opublikowane badania nie wskazują, że jakikolwiek urodził się żywy) z jej połączeniem wad wrodzonych" - poinformował szpital. "To cud" - czytamy. 

Nie tylko sześć łap

Skipper ma jedną głowę i klatkę piersiową, ale dwie drogi moczowe, dwa układy rozrodcze, dwa ogony i sześć łap. Ma także oznaki rozszczepu kręgosłupa. 

Jak to możliwe? "Prawdopodobnie szczenię miało partnera z miotu, ale nie rozdzielili się w macicy" - wskazują weterynarze.

Szpital podał, że organy zwierzęcia są w świetnej formie. Skipper normalnie je, załatwia się i jest "bardzo silna".

"Wszystkie jej łapy poruszają się i reagują na bodźce jak u normalnego szczeniaka. Jest możliwe, że kiedy podrośnie, będzie potrzebować fizjoterapii i pomocy w poruszaniu się" - poinformował szpital. Dodał, że będzie monitorował rozwój suczki i pomoże jej spędzić resztę życia "bez bólu i wygodnie". 

"Teraz dobrze sobie radzi w domu" - ocenił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy