Reklama

Reklama

USA: Legalizacja małżeństw tej samej płci w kolejnych jedenastu stanach?

​Amerykański sąd najwyższy nie podjął się rozpatrzenia odwołań od decyzji o legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Decyzja ta otwiera drogę do legalizacji takich związków w kolejnych jedenastu stanach.

Pięć stanów złożyło odwołania do Sądu Najwyższego od decyzji federalnych sądów apelacyjnych, legalizujących małżeństwa homoseksualne. Były to Wirginia, Indiana, Wisconsin, Oklahoma i Utah. Odmowa rozpatrzenia odwołań oznacza natychmiastową legalizację małżeństw gejów i lesbijek w tych stanach. 

Reklama

Związki takie niemal na pewno staną się też legalne w sześciu kolejnych stanach, które podlegają federalnym sądom apelacyjnym. Są wśród nich tak konserwatywne stany jak Karolina Południowa czy Zachodnia Wirginia. Po decyzji Sądu Najwyższego liczba stanów, w których dopuszczalne są małżeństwa osób tej samej płci, wzrośnie do trzydziestu. 

W większości z nich legalizacja takich związków nastąpiła po tym, jak sądy federalne uznały, że odmawianie prawa do małżeństwa gejom i lesbijkom narusza konstytucyjną zasadę równości obywateli. Obecnie większość Amerykanów popiera małżeństwa osób tej samej płci.

Dowiedz się więcej na temat: homoseksualizm | małżeństwa homoseksualne | USA | legalizacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy