Reklama

Reklama

USA: Incydent przed siedzibą Agencji Bezpieczeństwa Narodowego

Incydent przed siedzibą amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Dwaj mężczyźni próbowali w poniedziałek staranować samochodem bramę wjazdową na teren NSA w wielkim obiekcie wojskowym Fort Meade w stanie Maryland. Padły strzały. Jest co najmniej jedna ofiara śmiertelna.

Reuters informuje, powołując się na amerykańskie media, że strażnicy zastrzelili jednego z mężczyzn w tym samochodzie i ciężko ranili drugiego. Według telewizji NBC, powołującej się na nieokreślone bliżej źródła, mężczyźni byli przebrani za kobiety, a samochód był kradziony.

Rzeczniczka FBI powiedziała, że nie przypuszcza się, by incydent ten miał związek z terroryzmem. Nie ma na razie żądnych informacji na temat motywów napastników.

Agencja Asociated Press informuje, powołując się na dwie osobistości oficjalne, które zastrzegły sobie anonimowość, że co najmniej jedna z osób w samochodzie zginęła, kiedy doszło do wymiany strzałów.

Reklama

Rzeczniczka FBI Amy J. Thoreson poinformowała mailem, że miejsce, w którym doszło do wymiany strzałów jest pod kontrolą. Dodała, że FBI przesłuchuje świadków zajścia.

Jedna z lokalnych stacji telewizyjnych pokazała dwa uszkodzone pojazdy, w tym jeden policyjny, w pobliżu bramy i personel wnoszący  do karetki pogotowia rannego mężczyznę w mundurze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy