Reklama

Reklama

USA: Huragan Harvey zniszczył ich dom. Ocalała tylko figura Matki Boskiej

Huragan Harvey, który przeszedł przez wybrzeże Teksasu spowodował nie tylko szkody związane z zalaniami. Jak podaje CNN, wiele domów uległo także spaleniu. Jedna z poszkodowanych rodzin w Robstown opowiedziała niezwykłą historię - w popiołach swojego spalonego domu znaleźli nienaruszoną figurę Matki Boskiej.

Stacja CNN podaje, że jedna z poszkodowanych przez huragan rodzin, która mieszka niedaleko Corpus Christi w Teksasie, straciła jednocześnie trzy domy, które stały na jednym terenie.

Rodzina Rojas, przeszukując pogorzelisko, natrafiła jednak na niecodzienny widok. Spaliło się niemal wszystko, ale figurka Matki Boskiej stała wśród popiołu w nienaruszonym stanie.

"Niektórzy mogą winić Boga, inni huragan, ale jedyną rzeczą, która przetrwała, jest ta święta figura" - powiedziała dla CNN Natali Rojas.

Uratowani dziękowali straży pożarnej w Robstown, która zdołała ugasić pożar w czasie burzy i potężnego wiatru. "Dali z siebie wszystko. To było niesamowite" - powiedział ojciec Natali.

Reklama

Rodzina Rojas uważa, że figura Matki Boskiej, która przetrwała żywioł, jest symbolem tego, że oni również mogą znaleźć w sobie siłę, by poradzić sobie po utracie domu.

"Doceń to, co masz, słuchaj ostrzeżeń, przytulaj swoje dzieci i dziękuj Bogu za dzisiejszy i wczorajszy dzień. Módl się o lepsze jutro" - podsumowała cud Natali Rojas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje