Reklama

Reklama

Unia Europejska usunęła sześć krajów z listy "bezpiecznych podróży". Wśród nich USA

Kraje Unii Europejskiej zgodnie stwierdziły, że z listy "bezpiecznych podróży" zostanie usunięte sześć państw. Oznacza to, że obywatele tych krajów będą podlegać ściślejszym kontrolom dotyczącym COVID-19 na granicach Unii Europejskiej. Wśród skreślonych państw są między innymi Stany Zjednoczone. Kto jeszcze?

Z unijnej listy "bezpiecznych podróży" zostały skreślone Stany Zjednoczone, Izrael, Kosowo, Liban, Czarnogóra i Macedonia Północna.

CZYTAJ: Jolanta Pieńkowska ani myśli wracać do Polski. Wiemy, gdzie teraz mieszka

Lista ma na celu ujednolicenie zasad podróżowania w całej UE, chociaż nie wiąże poszczególnych krajów UE, które mają swobodę w ustalaniu własnej polityki granicznej. Jest sukcesywnie aktualizowane w oparciu o najnowsze dane dot. zachorowań.

Reklama

Różnice w kwalifikacjach poszczególnych krajów

Jak wskazuje Reuters, już niektóre kraje UE, takie jak Niemcy i Belgia, klasyfikują Stany Zjednoczone jako oznaczone na czerwono, co oznacza wymóg testów i kwarantanny, podczas gdy dla Francji i Holandii Stany Zjednoczone są klasyfikowane jako kraj bezpieczny, jeśli chodzi o kwestie pandemiczne.

Wykaz UE obejmuje obecnie 17 krajów, w tym Kanadę, Japonię i Nową Zelandię.

UE nadal wpuszcza na swoje terytorium większość odwiedzających spoza UE, którzy są w pełni zaszczepieni, chociaż w niektórych krajach obowiązują testy i okres kwarantanny, w zależności od kraju przybycia do UE.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje