Reklama

Reklama

Ukraina: Wybuch w szpitalu w Czerniowcach

W Szpitalu Miejskim nr 1 w Czerniowcach doszło w sobotę do silnej eksplozji. Wybuch miał miejsce na oddziale zakaźnym, gdzie leczeni są pacjenci z COVID-19. O zdarzeniu poinformowały lokalne władze. Według wstępnych doniesień zginęła jedna osoba, a drugi pacjent jest ranny.

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała za pośrednictwem Facebooka zastępca przewodniczącego obwodowej administracji państwowej w obwodzie czerniowieckim Natalia Husak. Eksplozje potwierdziła czerniowiecka policja.

Reklama

"W szpitalu miejskim był wybuch. Są ofiary" - napisała Husak. "Już jestem na miejscu. Zajmuję się przewożeniem pacjentów do innych placówek" - dodała.

Cały oddział chorób zakaźnych został objęty ewakuacją. Przeniesiono łącznie 20 pacjentów. Początkowo podawano, że zginęły dwie osoby. Obwodowe służby ds. sytuacji nadzwyczajnych potwierdziły zgon jednej osoby. Druga jest poważnie ranna.

Pożar, do jakiego doszło po wybuchu, trwał nie dłużej niż 15 minut i został szybko ugaszony - poinformowała straż pożarna. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama