Reklama

Reklama

Ukraina: Władze stolicy opublikowały mapę schronów

W ukraińskiej stolicy opublikowano uaktualnioną mapę miejskich schronów, w których mieszkańcy Kijowa mogą się ukryć w nadzwyczajnej sytuacji. Media spekulują, że ten ruch ma związek z eskalacją sytuacji na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Mapa, która ma format online, obejmuje schrony, podziemną przestrzeń metra, piwnice budynków mieszkalnych, podziemne parkingi i inne podziemne przestrzenie, które mogą być czasowo wykorzystane dla schronienia.

Obiekty na mapie podzielone są na kategorie, a po kliknięciu w ikonę można przeczytać szczegóły, takie jak adres, rodzaj schronu, numer telefonu do miejsca, w którym znajdują się do niego klucze, oraz to, kto jest jego właścicielem czy zarządcą.

Zarządcy i właściciele danych obiektów mają w razie konieczności zagwarantować do nich wolny dostęp - przekazały władze Kijowa.

Reklama

Jak pisze w piątek Kyiv Post, w 2015 roku kijowskie władze poinformowały, że w mieście jest ok. trzech tys. podziemnych miejsc, które mogą być w razie potrzeby wykorzystane jako schrony. Przekazano wtedy też, że w Kijowie jest 150 syren alarmowych, rozlokowanych we wszystkich dzielnicach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje