Reklama

Reklama

Ukraina: Śmierć polskiego obserwatora OBWE w Donbasie

Ambasada RP na Ukrainie poinformowała w środę o śmierci polskiego obserwatora Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE, Czesława Kąckiego, który śledził z ramienia tej organizacji konflikt między ukraińskimi siłami rządowymi a separatystami prorosyjskimi w Donbasie na wschodzie kraju.

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci obserwatora Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE w Kramatorsku, pana Czesława Kąckiego. Ambasada RP w Kijowie składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego, a także współpracownikom z SMM OBWE" - napisała ambasada RP na Facebooku.

Śmierć z przyczyn naturalnych

Reklama

"Specjalna Misja Monitoringowa OBWE z głębokim żalem potwierdza informację, że dziś w nocy w swoim mieszkaniu w Kramatorsku z przyczyn naturalnych zmarł jeden z obserwatorów, delegowanych do Misji przez Polskę" - oświadczyła z kolei szefowa służby prasowej SMM OBWE Dragana Nikolic Solomon.

"Nasze myśli i modlitwy są z jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami, z którymi pracował w centrum patrolowym w Kramatorsku w obwodzie donieckim" - napisała w przesłanym PAP oświadczeniu.

Kondolencje złożył także ambasador Polski na Ukrainie, Bartosz Cichocki. "Z głębokim smutkiem dowiedziałem się o śmierci pułkownika Czesława Kąckiego, obserwatora SMM OBWE w Kramatorsku" - oświadczył na Twitterze.

Media na Ukrainie donosiły wcześniej, że Polak zginął w wypadku samochodowym.

Kramatorsk znajduje się w obwodzie donieckim, na terenach kontrolowanych przez siły rządowe Ukrainy. Obserwatorzy SMM OBWE śledzą tam trwający od 2014 konflikt ze wspieranymi przez Rosję separatystami.

Z Kijowa Jarosław Junko

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje