Reklama

Reklama

​Ukraina: Pracownicy ambasady w Warszawie zatrzymani podczas próby przemytu

Dwóch pracowników ukraińskiej ambasady w Warszawie zostało zatrzymanych na granicy podczas próby wywiezienia do Polski dużej ilości papierosów, złota i waluty. "Ich praca w ambasadzie skończyła się" - napisał minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Szef dyplomacji poinformował o tym w poniedziałek na Facebooku.

Reklama

"Wczoraj zostali złapani na gorącym uczynku - zatrzymano ich na granicy podczas próby wywiezienia służbowym samochodem z Ukrainy do Polski dużej ilości waluty, złota i papierosów" - napisał Kułeba. Dodał, że to skandaliczny przypadek.

"Ich praca w ambasadzie skończyła się" - napisał minister, zapowiadając postępowanie dyscyplinarne oraz dochodzenie. Podkreślił, że obowiązuje zasada domniemania niewinności, ale na podstawie wyników dochodzenia będzie gotów na każdą decyzję.

"Korupcja jest wszędzie tam, gdzie są ludzie. Różnica polega tylko na tym, czy jest tolerowana. W MSZ nie jest" - oświadczył Kułeba. Zapewnił, że każdy, "kto rzuci cień na ukraińską dyplomację, poczuje jego niedyplomatyczną reakcję". 

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama