Reklama

Reklama

Ukraina: Dentystka miała bić małych pacjentów podczas wizyt

W Równem na Ukrainie wybuchł skandal wokół dentystki. Do sieci trafiły nagrania, na których widać, jak lekarka podczas wizyt bije dzieci. Policja wszczęła dochodzenie po dwóch zgłoszeniach o przemocy.

W sobotę lokalne organy ścigania poinformowały o wszczęciu postępowania w sprawie nieodpowiedniego wykonywania obowiązków przez rówieńską stomatolog. 

Zgłoszenia wpłynęły na policję od mieszkanek Równego i Kostopolu. Jak czytamy w komunikacie policji, ośmioletnia córka jednej z kobiet po wizycie w prywatnej klinice dentystycznej miała ropną ranę wargi, a pięcioletnia córka mieszkanki Kostopolu doznała uszkodzeń ciała w trakcie leczenia zębów.

W mediach społecznościowych pojawiło się w tym samym czasie nagranie z kamer monitoringu zamontowanych w gabinecie, na którym widać, jak lekarka wraz z asystentką siłą utrzymują chłopca, a następnie dentystka z całej siły uderza jego głową o fotel dentystyczny.

Reklama

Inne nagranie pokazywało, jak kobieta potrząsa dziewczynką i dusi ją oraz grozi jej strzykawką - podały media. To nagranie zostało usunięte.

Serwis Rivne News napisał, że nagrania udostępniła klinika, w której wcześniej pracowała lekarka. Przychodnia dodała, że zwolniła dentystkę w związku ze skargami rodziców na znęcanie się nad ich dziećmi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje