Reklama

Reklama

Ukraina: Blokada przejścia granicznego z Polską

Na Ukrainie trwa blokada drogi wiodącej do przejścia granicznego z Polską. Mieszkańcy przygranicznego miasta Mościska protestują w ten sposób przeciwko złemu stanowi dróg w swojej miejscowości. Władze zorganizowały objazdy.

W proteście uczestniczy kilkudziesięciu mieszkańców Mościsk. Blokują oni trasę prowadzącą z przejścia granicznego Medyka-Szeginie do Lwowa. 

Protestujący od kilkudziesięciu godzin chodzą po pasach i w ten sposób zatrzymują ruch. Domagają się, aby władze lokalne odremontowały ulicę Jarosława Mądrego w Mościskach, bo - jak podkreślają - jej stan jest fatalny. 

Jak poinformowały władze obwodu lwowskiego, samochody zmierzające do przejścia granicznego kierowane są na objazd blokady oraz do innych przejść granicznych. 

To nie pierwsze zdarzenie tego typu. Blokady dróg prowadzących do przejść granicznych z Polską w ostatnich latach organizowali też m.in. górnicy, domagający się wypłat zaległych pensji, ale też mieszkańcy przygranicznych ukraińskich miejscowości niezadowoleni z nowych przepisów celnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy