Reklama

Reklama

Ukraina: 10-latka zginęła przygnieciona 200-kilogramową figurą

10-letnia dziewczynka zmarła w szpitalu, w Zaporożu w południowo-wschodniej Ukrainie, w wyniku przygniecenia przez ważącą 200 kg drewnianą rzeźbę niedźwiedzia. Figura znajdowała się w parku - poinformowała ukraińska policja.

Figura niedźwiedzia już wcześniej się chwiała i była zdemontowana piątego marca - powiedział agencji Interfax-Ukraina Ołeh Komarenko, dyrektor parku. Według niego rzeźba leżała na ziemi i miała być zabrana do magazynu.

Reklama

Dodał, że park posiada nagranie, na którym widać, jak "grupa pięciu-sześciu osób" postawiła figurę. "Nasi pracownicy nie zauważyli, że figurę postawiono" - zaznaczył.

Przekazał też, że na nagraniu z ósmego marca widać, jak dwie dziewczynki pobiegają do rzeźby - jedna z nich wspięła się na drzewo, a druga na figurę, która upadła i ją przygniotła. Ich rodzice byli w kawiarni, około 150 m dalej.

W parku jest więcej takich figur

Nieprzytomna 10-latka trafiła do szpitala, gdzie zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Policja poinformowała o wszczęciu postępowania z artykułu o zaniedbanie obowiązków i umyślne zabójstwo.

Lokalne portale informują, że w parku Dębowy Gaj jest wiele podobnych drewnianych figur. Władze parku przekazały, że zostały one postawione w 2013 roku po festiwalu drewnianych rzeźb.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje