Reklama

Reklama

Tysiące żołnierzy i policjantów odwiedziło papieża

Tysiące żołnierzy i policjantów z całego świata, także z Polski, wzięły udział w specjalnej sobotniej papieskiej audiencji generalnej z okazji Roku Świętego. "Bądźcie narzędziami pojednania, budowniczymi mostów i siewcami pokoju" - wzywał ich Franciszek

Jubileusz policji i wojska zorganizowano z okazji 30. rocznicy podpisania przez Jana Pawła II konstytucji apostolskiej "Spirituali Militum Curae" na temat ordynariatów polowych i ich statusu. Przybyli ordynariusze wojskowi i kapelani.

W polskiej delegacji Ordynariatu Polowego była 80-osobowa grupa żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych z biskupem polowym Józefem Guzdkiem.

Zwracając się do przedstawicieli służb mundurowych z wielu krajów papież powiedział podczas audiencji na placu Świętego Piotra: "Jesteście wezwani nie tylko do tego, by kłaść kres konfliktom, ale także by wnosić wkład do budowy ładu opartego na prawdzie, na sprawiedliwości i na wolności, zgodnie z definicją pokoju z encykliki +Pacem in terris+ świętego Jana XXIII".

Reklama

"Zapewnianie pokoju nie jest łatwym przedsięwzięciem, zwłaszcza dlatego, że wojna wyjaławia serca i zwiększa przemoc i nienawiść. Wzywam was, byście się nie zniechęcali"- mówił Franciszek.

Papież Franciszek dodał też, że "W obliczu wyzwań każdego dnia, niech jaśnieje wasza chrześcijańska nadzieja, która jest pewnością zwycięstwa miłości nad nienawiścią i pokoju nad wojną".

Zwracając się do Polaków obecnych na audiencji papież również pozdrowił wojskowych mówiąc: "Bądźcie nosicielami pojednania, budowniczymi mostów i siewcami pokoju".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy