Reklama

Reklama

Turcja: Wybuch samochodu-pułapki

Do zamachu doszło w pobliżu miasta Diyarbakir w południowo-wschodniej części kraju. Zginęło dwóch żołnierzy, a czterech zostało rannych. Samochód-pułapka Wojsko oskarżyło o zamach bojowników kurdyjskich.

Od kilku dni rośnie napięcie między Partią Pracujących Kurdystanu a tureckim rządem. W poniedziałek w zamachu w tureckim mieście Suruc zginęło ponad 30 osób. Do jego przeprowadzenia przyznało się Państwo Islamskie.

Zatrzymano 300 osób

W odwecie za zamach kurdyjscy bojownicy zabili dwóch tureckich policjantów, których oskarżyli o współpracę z islamistami. Przedwczoraj Ankara poinformowała, że w wyniku szeroko zakrojonej operacji w całym kraju zatrzymano około 300 osób, oskarżanych o związki zarówno z kurdyjskimi bojówkami, jak i z fanatykami z Państwa Islamskiego.

Od przedwczoraj turecka armia prowadzi zmasowaną operację, by jak twierdzą władze w Ankarze, wyeliminować zagrożenie bezpieczeństwa Turcji.

Reklama

Walka na dwa fronty

Turcja do tej pory niemal nie angażowała się w konflikt wokół Państwa Islamskiego. Teraz otworzyła dwa fronty, bo atakuje nie tylko dżihadystów, ale także kurdyjskich bojowników w Iraku. Ci już oświadczyli, że w tej sytuacji porozumienie pokojowe sprzed dwóch lat z Ankarą przestaje obowiązywać.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje