Reklama

Reklama

Turcja nie będzie zatrzymywać uchodźców udających się do Europy

Turcja nie będzie zatrzymywać na swym terytorium uchodźców z Syrii, którzy podejmą próbę, by drogą morską lub lądową dostać się do Europy - powiedział w rozmowie z agencją Reutera wysoko postawiony urzędnik w Ankarze. Decyzja w tej sprawie już zapadła - zaznaczył.

Reuters podaje w tym kontekście, że turecka straż graniczna i przybrzeżna, a także policja otrzymały już instrukcję, by nie czynić przeszkód w przemieszczaniu się uchodźców z syryjskiej prowincji Idlib do Europy. Informację tę przekazał  również, pragnący zachować anonimowość, dygnitarz turecki, z którym rozmawiała agencja.

Sytuacja w prowincji Idlib, gdzie- z jednej strony trwa ofensywa wojsk syryjskich wspomaganych przez lotnictwo Rosj, z drugiej zaś - nasila się akcja wojskowa Turcji, która straciła w czwartek kilku swoich żołnierzy, jest dramatyczna. Ocenia się, że nawet milion osób opuściło swe domy i podjęło próbę ucieczki.

Reklama

Wśród uciekinierów, którzy podejmą próbę dostania się do Europy, mogą być byli bojownicy i sympatycy Państwa Islamskiego - ostrzegają eksperci.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje