Reklama

Reklama

Trzęsienie ziemi w Pakistanie przy granicy z Iranem

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera nawiedziło południowo-wschodni rejon Iranu na granicy z Pakistanem - podały amerykańskie służby geologiczne. Reuters pisze, że ziemia zatrzęsła się na głębokości 117 km. Cały czas dochodzą sprzeczne informacje na temat liczby ofiar.

Irański sztab kryzysowy podał, że nikt nie zginął w trzęsieniu ziemi. Jego przedstawiciel Morteza Akbarpur powiedział, że epicentrum wstrząsów znajdowało się na pustyni, w pobliżu której nie ma skupisk ludności.

Wcześniej jednak irańska telewizja państwowa informowała o 40 ofiarach śmiertelnych. Także przedstawiciele pakistańskich władz podali, że w Pakistanie zginęło co najmniej pięć ofiar. Trzy kobiety i dwoje dzieci zginęło, gdy zawalił się ich dom w prowincji Beludżystan - poinformowano.

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się w irańskim mieście Sarawan. Nie odnotowano tam poważnych zniszczeń. Zapewniono, że normalnie pracuje elektrownia atomowa w Buszerze. Według irańskiej telewizji w okolicach epicentrum nie działają jednak telefony ani sieć energetyczna.

Reklama

Wstrząsy miały siłę 7,8 w skali Richtera i - jak podaje agencja Reutera - były odczuwane na Bliskim Wschodzie oraz w stolicy Indii, Delhi. Wcześniej amerykańskie służby geologiczne USGS podały, że trzęsienie ziemi miało siłę 8 w skali Richtera, a według irańskich sejsmologów - 7,5.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat: Iran | trzęsienie ziemi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje