Reklama

Reklama

Tragedia na słynnym lotnisku przy plaży. Zmarła 57-latka

Kobieta pochodzenia nowozelandzkiego zginęła po tym, jak podmuch z silnika odrzutowego samolotu powalił ją na ziemię - informuje BBC News. Do zdarzenia doszło na Sint Maarten, jednej z wysp leżącej na Karaibach.

Zdarzenie nastąpiło na słynnym międzynarodowym lotnisku księżnej Julianny, które znajduje się zaledwie kilka metrów od plaży. Plażowicze mogą podchodzić do ogrodzenia lotniska, żeby oglądać startujące samoloty.

Ten szczególny odcinek plaży jest popularny wśród turystów, głównie dlatego, że samoloty lecą bardzo nisko nad piaskiem przed lądowaniem. Początek pasa startowego jest oddalony o 50 m od płotu, za którym znajduje się plaża Maho i o tę samą odległość od wody. W okolicy są znaki ostrzegawcze, aby obserwatorzy nie stawali blisko płotu z powodu niebezpiecznych podmuchów powietrza.

Reklama

Pomimo niebezpieczeństwa, wiele filmów wideo krążących w internecie pokazuje turystów trzymających się ogrodzenia, aby nie zostać odepchniętym przez siłę podmuchu wywołanego przez silnik startującego samolotu - a w niektórych przypadkach prawie podniesionych z ziemi.

- 57-letnia kobieta trzymała się ogrodzenia zanim siła silników odrzutowych wyrzuciła ją do tyłu, powodując poważne obrażenia - informuje lokalna policja.

Kobieta została zabrana do szpitala, ale niestety zmarła.

Samolotem startującym w tym momencie był komercyjny Boeing 737. Wiele lokalnych mediów donosi, że kobieta uderzyła głową o beton, kiedy została odepchnięta od ogrodzenia.

W oświadczeniu policja z Sint Maarten informuje, że codziennie odwiedzają teren w pobliżu lotniska, aby zniechęcić turystów do podchodzenia tak blisko do ogrodzenia i pasa startowego.

Lądowania i starty samolotów na międzynarodowym lotnisku w Sint Maarten są dobrze znane na całym świecie jako główna atrakcja turystyczna tego miejsca. Wielu turystów przyjeżdża na wyspę, aby doświadczyć emocji związanych z lądowaniem zbliżających się do pasa startowego samolotów unoszących się nisko nad ich głowami. Trzymają się ogrodzenia wokół lotniska, żeby poczuć podmuch powietrza powodowany przez silnik startujących samolotów. Jest to jednak bardzo niebezpieczne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy