Reklama

Reklama

Tornado w stanie Tennessee. Co najmniej 19 ofiar

Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku tornada, które w nocy z poniedziałku na wtorek przeszło przez amerykański stan Tennessee na południowym wschodzie USA - poinformował sztab zarządzania kryzysowego w tym stanie. Zniszczonych jest 40 budynków.

"Ostatnia noc była przypomniała nam, jak kruche jest życie" - powiedział burmistrz Nashville, John Cooper, podczas konferencji prasowej. Podkreślił, że służby ratownicze przez wiele godzin wydobywały żywych i zabitych spod gruzów zniszczonych budynków.

We wtorek rano w stolicy stanu Nashville zamknięte zostały szkoły, wiele instytucji państwowych, zawieszona została komunikacja miejska. Miasto sparaliżowane było brakiem prądu, a wiele ulic zostało zablokowanych przez powalone drzewa i fragmenty zerwanych dachów.

Rzeczniczka gubernatora stanu, Gillum Ferguson, poinformowała, że setki osób musiały szukać dachu nad głową w schronisku Czerwonego Krzyża dla przesiedleńców na północ od Nashville.

Reklama

Z powodu tornada z opóźnieniem otwartych zostało kilka lokali wyborczych w stolicy stanu. 

Tennessee jest jednym z 14 stanów, w których we wtorek odbywają się prawybory.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje