Reklama

Reklama

​"The Economist" krytycznie o rządach PiS. "Lojalność ważniejsza od kompetencji"

W opublikowanym w sobotę artykule, brytyjski tygodnik "The Economist" przygląda się sytuacji m.in. w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Nie szczędzi też gorzkich słów pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Jarosław Kaczyński, lider PiS, ceni lojalność wyżej niż kompetencje" - czytamy na stronie "The Economist". Krytyczne uwagi pod adresem prezesa partii i samego Prawa i Sprawiedliwości spowodowane są sytuacją w stadninie w Janowie Podlaskim, a także zmianach, jakie zaszły w spółkach zależnych od państwa.

Zastrzeżenia tygodnika, w stosunku do działań PiS w Janowie Podlaskim skupiają się wokół postaci nowego prezesa Marka Skomorowskiego. Tygodnik twierdzi, że nie ma żadnego dowodu na to, iż Skomorowski ma doświadczenie w zakresie, którego ma dotyczyć jego praca. 

Reklama

Ponadto "The Economist" wskazuje, że ekipa rządząca zmieniała osoby stojące na czele spółek zależnych od państwa, na taką skalę, jak żaden z poprzedników.

Zdaniem tygodnika, powodem licznych zmian jest przekonanie prezesa Kaczyńskiego, że na ważnych stanowiskach w państwie potrzebne są osoby lojalne partii, a nie kompetentne.

Jak podsumowuje tygodnik, zmiany te pozwalają Prawu i Sprawiedliwości kontynuować swoją rewolucję. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje