Reklama

Reklama

Ten noworodek waży aż 6 kilogramów!

W Szpitalu Uniwersyteckim Leipzig w Niemczech przyszło na świat jedno z najcięższych dzieci na świecie. Dziewczynka, Jasleen, ważyła 6,11 kilogramów przy wzroście 57,5 centymetrów. Matka urodziła naturalnie.

Dziewczynka urodziła się w zeszłym tygodniu. Ale dopiero teraz informacja o tym pojawiła się w światowych mediach.  - Przewidywaliśmy, że to dziecko będzie duże - mówi Holger Stepan, ordynator oddziału położnictwa.  - Przygotowaliśmy się do tego wcześniej, tworząc zespół (lekarzy i położnych), by być gotowym w razie możliwych komplikacji. Dodał również, że nigdy wcześniej nie pomagał przy porodzie tak ciężkiego dziecka.

Reklama

Matka dziewczynki choruje na cukrzycę ciężarnych, która - niekontrolowana i nieleczona - może spowodować, że dzieci urodzą się większe niż dzieci matek zdrowych. O tym, że kobieta jest chora lekarze dowiedzieli się po specjalistycznych badaniach właśnie w Szpitalu Uniwersyteckim Leipzig; wcześniej była pod opieką innych lekarzy.

Zarówno Jasleen, jak i jej mama mają się dobrze.

Według strony internetowej Światowych Rekordów Guinessa, najcięższe dziecko w historii urodziło się w 1879 roku w Seville, Ohio i ważyło ponad 10 kilogramów. Zmarło 11 godzin po przyjściu na świat.


Dowiedz się więcej na temat: noworodek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy