Reklama

Reklama

Tajwan: Rozbił się myśliwiec. Pilot nie żyje

W godzinach rannych czasu tajwańskiego, w trakcie rutynowych ćwiczeń rozbił się samolot F-5E. Pomimo szybkiej akcji ratowniczej nie udało się ocalić pilota - podało w czwartek (29 października) Ministerstwo Obrony Tajwanu.

Maszyna odbywała ćwiczenia w rejonie bazy wojskowej w powiecie Taidong. Media informują, że rozbiła się nad morzem, dwa km od bazy, po dwóch minutach od startu.

Reklama

Pilot zdołał się katapultować, jednak doznał obrażeń i po dwóch godzinach zmarł w szpitalu. Według mediów był już nieprzytomny, gdy dotarli do niego ratownicy.

Resort obrony przekazał, że tuż po starcie pilot zameldował, że samolot ma problemy z prawym silnikiem. Pilotowi udało się wyprowadzić maszynę znad terenów zamieszkałych.

Samoloty uziemione

Pierwsze myśliwce F-5E zostały zakupione przez Tajwan w 1974 roku. Są używane przez siły powietrzne w celach treningowych.

Tajwańska Centralna Agencja Informacyjna (CNA) podała, że jest to już ósma katastrofa F-5E od 2001 roku.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że, wszystkie samoloty tego typu zostaną uziemione aż do wyjaśnienia przyczyn czwartkowego wypadku.

Z Tajpej Aleksandra Bielakowska

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne