Reklama

Reklama

Szwecja: Wandale zdemolowali kościół rzymskokatolicki w Goeteborgu

Nieznany sprawca (lub sprawcy) zdemolował w piątek po południu kościół rzymskokatolicki pw. Chrystusa Króla w Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji. Sprawa została zgłoszona na policję.

Zniszczony został ołtarz główny, z którego zrzucono meble, lichtarze, szaty liturgiczne oraz obrus. Wandale porozrzucali śpiewniki, a przy pomocy gaśnicy przeciwpożarowej próbowali zgasić świece, niszcząc wnętrze kaplicy, w której wspomina się zmarłych.

Reakcja przedstawicieli Kościoła

Reklama

 - Jestem zszokowany złością, jaka temu towarzyszyła. Mogę znieść, że ludzie nie lubią Kościoła katolickiego, ale okazywanie tego w taki sposób jest mocno niewłaściwe - podkreślił w rozmowie z gazetą "Goeteborgs-Posten" ksiądz Tobias Unnerstal.

Biskup Sztokholmu kardynał Anders Arborelius napisał w oświadczeniu, że "wiadomość (o wandalizmie) przyjął z żalem i przerażeniem". Wezwał wiernych do modlitwy.

Policja wszczęła dochodzenie

O profanacji poinformowana została policja, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Na razie nikt nie został zatrzymany, nie ma także podejrzanych. W pobliżu kościoła zwiększono patrole.

To nie pierwszy taki incydent

Tydzień temu z tego samego kościoła skradziono znajdujący się na ołtarzu krucyfiks.

W kościele pw. Chrystusa Króla odprawiane są msze także w języku polskim.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy