Reklama

Reklama

Szwecja: Uwolniony od kary z powodu... swego pochodzenia

Bycie imigrantem to często niełatwy los, jednak czasem zdarza się jego uśmiech. Może chyba o nim mówić mieszkaniec szwedzkiego miasta Karlskoga, który został uniewinniony od zarzutu jazdy po pijanemu, ponieważ... jest Azjatą.

64-letni imigrant pojawił się w noc sylwetrową 2012 roku na stacji benzynowej, żeby kupić papierosy. Sprzedawca poczuł od niego zapach alkoholu, a gdy zobaczył, że klient odjeżdża samochodem, zawiadomił policję. Wkrótce policjanci pojawili się w domu podejrzanego. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,64 promila alkoholu. Sprawa trafiła więc do sądu.
Oskarżony zapewniał - a jego słowa potwierdzało dwóch świadków - że przed jazdą po papierosy wypił jedynie trochę słabego piwa, a dopiero powrocie do domu - trzy szklaneczki whisky. Wtedy też pojawili się policjanci z alkomatem.
Rozpatrzenie sprawy zajęło sądowi sporo czasu. I choć ekspertyza sądowego laboratorium medycznego nie potwierdziła wersji oskarżonego, sąd dał wiarę jego twierdzeniom oraz  zeznaniom świadków. W uniewiniającym wyroku znalazło się też takie zaskakujące uzasadnienie - oskarżony jest Azjatą, a powszechnie wiadomo, że osoby z różnych grup etnicznych odmiennie reagują na alkohol...
Informacja o tym wyroku i jego uzasadnieniu robi dzisiaj prawdziwą karierę w szwedzkich mediach.

Dowiedz się więcej na temat: Szwecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje