Reklama

Reklama

Szwecja: Pastorka miała wywieźć migranta z aresztu w walizce

Szwedzcy prokuratorzy twierdzą, że pastorka wywiozła z aresztu imigranta z Afganistanu, któremu groziła deportacja. Według śledczych miała go ukryć w swojej walizce. Kobieta zaprzecza tym oskarżeniom.

Według aktu oskarżenia dwie kobiety, w tym jedna będąca księdzem, odwiedziły w lutym zeszłego roku w zamkniętym ośrodku dla imigrantów w Gaevle (150 km na północ od Sztokholmu) 20-letniego mężczyznę. Pastorka miała ze sobą dużą walizkę, w której miały znajdować się dewocjonalia służące do udzielenia chrztu. Po krótkim pobycie duchowna niekontrolowana przez strażników nagle opuściła areszt z walizką. Na miejscu pozostała druga z kobiet i to ona zaalarmowała, że imigrant zniknął.

Reklama

- On nie mógł inaczej wydostać się, jak tylko przy udziale odwiedzających go kobiet - powiedział telewizji SVT prokurator Arek Novak.

W zamkniętym ośrodku dla imigrantów drzwi i okna są zamknięte, działa również alarm.

Mieszkające w regionie Sztokholm kobiety zaprzeczają oskarżeniom. Twierdzą, że mężczyzna udał się do toalety, a następnie zniknął. Imigrant nie został odnaleziony.

Na monitoringu widać, że pastorka, wychodząc z aresztu, z trudem ciągnęła walizkę. Kobieta tłumaczyła policji, że spieszyła się i nie ułożyła zbyt dobrze dewocjonaliów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama