Reklama

Reklama

Szwecja: Nastolatkowie podejrzani o zabójstwo bezdomnego

Dwóch nastolatków podejrzanych jest o brutalne zabójstwo bezdomnego imigranta z kraju Unii Europejskiej, którego ciało znaleziono w miejscowości Huskvarna w Szwecji. Czterej kolejni są wiązani z morderstwem. Wszyscy mają mniej niż 15 lat. Policja wpadła na ich trop dzięki publikowanym w mediach społecznościowych filmom.

Dwie osoby poniżej 15. roku życia są podejrzane o zabójstwo pochodzącego z kraju Unii Europejskiej imigranta. Do zbrodni doszło na początku sierpnia w Huskvarna - tak brzmi oficjalny komunikat śledczych.   

Reklama

O ofierze wiadomo, że to mężczyzna w wieku 48 lat. Źródła policyjne nie ujawniają, z jakiego konkretnie kraju pochodził.

Na początku miesiąca jego ciało znaleziono w parku miejskim, a sekcja zwłok wykazała, że padł ofiarą morderstwa.

Policja wpadła na trop podejrzewanych o zabójstwo nastolatków między innymi przeglądając filmy publikowane w mediach społecznościowych.

W sumie w tej sprawie przesłuchiwanych jest kilka osób.

Według ustaleń dziennika "Aftonbladet" mężczyzna został zamordowany dzień przed znalezieniem jego ciała w parku. W internecie krążyło kilka nagrań, na których było widać, jak oprawcy się nad nim znęcają.

Według lokalnej organizacji kościelnej zamordowany mężczyzna był powszechnie znany w Huskvarna, był bezdomny i mieszkał od pewnego czasu w parku. Te same źródła twierdzą, że posługiwał się rumuńskim paszportem. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje