Reklama

Reklama

Szwecja: Czwarta noc zamieszek w Sztokholmie

Na przedmieściach Sztokholmu doszło w nocy ze środy na czwartek do kolejnych starć młodzieży z policją. Jak poinformowała szwedzka agencja TT, zamieszki wybuchły także w innym mieście, Malmoe.

To już czwarta noc zamieszek w południowej części Sztokholmu. Tak jak podczas trzech poprzednich młodzi ludzie podpalali samochody i obrzucali policjantów kamieniami. Według agencji TT, obszar objęty zamieszkami rozszerzył się na kolejne dzielnice i podstołeczne miejscowości.

Reklama

W starciach ranny został co najmniej jeden policjant, a do aresztu trafiło pięciu uczestników zamieszek. Doszło także do podpalenia posterunku policji. Pożar został jednak szybko ugaszony.

W nocy ze środy na czwartek zamieszki wybuchły także w innym szwedzkim mieście, Malmoe. Tam podpalono co najmniej trzy samochody.

Pretekstem do zajść było zastrzelenie 13 maja przez policję 69-latka w Husby na zachodnich przedmieściach stolicy Szwecji. W Sztokholmie zamieszki szybko rozprzestrzeniły się na imigranckie dzielnice Skaerholmen, Fittja oraz Norsborg, położone na południe od centrum stolicy Szwecji. Na tych przedmieściach mieszka również wielu imigrantów z Polski.

Według ekspertów, wydarzenia mają związek z wysokim bezrobociem wśród młodzieży w tych dzielnicach. W Husby, gdzie w niedzielę wybuchły zamieszki, aż 20 proc. nastolatków nie pracuje ani się nie uczy.

Dowiedz się więcej na temat: zamieszki | Szwecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama