Reklama

Reklama

Szwecja: Bracia pedofile skazani za ponad 1000 gwałtów

Dwaj bracia w wieku 34 i 37 lat zostali skazani na 12, drugi na 14 lat między innymi za gwałty popełnione na dzieciach. Bracia wykorzystali seksualnie pięciu chłopców. W sumie obaj zostali skazani za ponad tysiąc gwałtów. Dochodziło do nich w miejscu zamieszkania oprawców w Västernorrland w Szwecji.

Jak pisze szwedzka gazeta "Aftonbladet", jedna z ofiar - dziś już dorosły mężczyzna - opowiadała przed sądem, że jako dziecko była bardzo samotna. Wtedy w jej życiu pojawili się bracia, którzy zaoferowali jej swoją "przyjaźń". Spędzali razem czas, grali w piłkę czy na komputerze. Mogła im się zwierzyć ze swoich problemów. Zawsze ją wysłuchali i pocieszyli, dawali słodycze i kieszonkowe.

Reklama

Przez wiele lat w zamian za tę "przyjaźń" mężczyzna - wówczas chłopiec - był wykorzystywany seksualnie, czego następstwem były późniejsze próby samobójcze i samookaleczenia. Miał wtedy już 13-14 lat. 

Podobne zeznania składały pozostałe ofiary braci pedofilów. Opowiadały o tym, że ich oprawcy tak naprawdę byli dla nich wtedy idolami.

"Pamiętam nawet, jak powiedziałem jednemu z nich, że chciałbym, żeby był moim ojcem. Zawsze był dla mnie miły, mogłem na niego liczyć" - zeznała jedna z ofiar, których tożsamość nie została podana do publicznej wiadomości.

Do pierwszych przypadków przemocy seksualnej doszło w 2001 roku i tak działo się przez kolejne osiem lat. W tym czasie obaj pedofile wykorzystali każdego z chłopców setki razy.

(j.)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy