Reklama

Reklama

Szwajcaria: Zderzenie dwóch samolotów podczas pokazów lotniczych

Dwa samoloty niemieckiej sportowej formacji lotniczej Grasshoppers zderzyły się w niedzielę w powietrzu podczas pokazów w Szwajcarii, przy czym jeden z pilotów zginął - poinformowała szwajcarska policja.

Według szwajcarskich mediów drugi lotnik uratował się na spadochronie. Odbywające się na lotnisku w Dittingen koło Bazylei pokazy zostały po wypadku przerwane.

Reklama

Jak podał lokalny dziennik "Basellandschaftliche Zeitung" do kolizji doszło gdy zespół trzech samolotów wykonywał zakręt. Jedna z maszyn uderzyła w ogon drugiej. Jeden z samolotów spadł na stodołę pośrodku wioski Dittingen, ale brak doniesień, by ktokolwiek na ziemi ucierpiał.

Trzeci samolot krążył najpierw nad miejscem wypadku, a potem wylądował.

Na stronie Grasshopers na Facebooku poinformowano, iż zaplanowany na 10 minut pokaz, który miał zaprezentować "pełną gamę" pilotażu samolotów ultralekkich, wykonywały trzy maszyny Ikarus C42.

Zespół Grasshoppers powstał w sierpniu 2011 roku i ma swą siedzibę na lotnisku w Eschbach na południowym zachodzie Badenii-Wirtembergii.

To kolejny wypadek na pokazach lotniczych, do jakiego doszło w ten weekend w Europie. W sobotę siedem osób zginęło wskutek rozbicia się zabytkowego odrzutowego myśliwca Hawker Hunter na imprezie Shoreham Airshow w południowej Anglii. Maszyna spadła na drogę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje