Reklama

Reklama

Szef MSZ Litwy obawia się o bezpieczeństwo Swiatłany Cichanouskiej: Nie odpowiada

Linas Linkevicius litewski minister spraw zagranicznych poinformował w poniedziałek wieczorek (10 sierpnia) na Twitterze, że od kilku godzin nie można skontaktować się ze Swiatłaną Cichanouską.

Także sztab Swiatłany Cichanouskiej potwierdził w poniedziałek wieczorem, że nie wie, gdzie znajduje się rywalka prezydenta Białorusi w niedzielnych wyborach. 

"Swiatłana Cichanouska była w CKW z prawnikiem Maksimem Znakiem, a następnie powiedziała, że 'podjęła decyzję' i udała się w niewiadomym kierunku" - powiedziała Radiu Swaboda Hanna Krasulina, rzeczniczka sztabu. Przyznała, że współpracownicy kandydatki nie wiedzą, gdzie przebywa.

Linas Linkevicius litewski minister spraw zagranicznych, informując o braku kontaktu z Cichanouską, zaznaczył, że obawia się o jej bezpieczeństwo. 

Reklama


W centrum Mińska w poniedziałek wieczorem uformowały się gigantyczne korki, a w kierunku zamkniętego przez milicję centrum ponownie zaczęły ściągać grupy ludzi.

Na ulicy Kalwaryjskiej w centrum Mińska doszło do starć uczestników protestu z żołnierzami wojsk wewnętrznych z formacji Ałmaz. Opozycyjna Nasza Niwa poinformowała, że jej dziennikarka została raniona gumową kulą. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama