Reklama

Reklama

​Syryjskie Obserwatorium: 15 zabitych w izraelskim nalocie na Syrię

Sześciu cywilów i dziewięciu członków sił proreżimowych w Syrii zginęło w nocy z niedzieli na poniedziałek w nalocie izraelskich sił na cele w tym kraju - poinformowało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według tej organizacji pozarządowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii, celem ataku było kilka pozycji irańskich pod Damaszkiem oraz ośrodek badawczy i lotnisko wojskowe na zachód od miasta Hims na zachodzie Syrii. Stacjonują tam żołnierze irańscy i bojownicy podporządkowanej Iranowi radykalnej szyickiej organizacji Hezbollah z Libanu.

Jak sprecyzował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman, wśród zabitych bojowników jest jeden Syryjczyk, pozostali to obcokrajowcy.

Wcześniej w poniedziałek oficjalna syryjska agencja prasowa SANA przekazała, że w rezultacie ataku izraelskiego lotnictwa na przedmieścia Damaszku i rejon miasta Hims na zachodzie Syrii, zginęły co najmniej cztery osoby, a 21 zostało rannych.

Reklama

Izraelskie siły zbrojne wielokrotnie dokonywały w przeszłości ataków lotniczych i rakietowych na cele wojskowe w Syrii, w tym na pozycje sił irańskich i Hezbollahu. Iran i Hezbollah wspierają w wojnie w Syrii wojska rządowe prezydenta Baszara el-Asada. Trwająca od 2011 r. wojna domowa w Syrii przerodziła się w konflikt z udziałem mocarstw regionalnych i światowych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama