Reklama

Reklama

Syryjski wiceminister z zakazem wstępu na teren PE

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zakazał wstępu do budynku wiceministrowi spraw zagranicznych Syrii. Nie pozwolił też na zorganizowanie konferencji poświęconej sytuacji w tym kraju i rozmowom pokojowym.

To reakcja szefa Europarlamentu Antonio Tajaniego na wtorkowy atak chemiczny przeprowadzony przez syryjską armię kontrolowaną przez reżim w Damaszku.

Konferencja z udziałem Aymana Soussana była zaplanowana na najbliższy poniedziałek. Organizował ją europoseł Javier Couso z grupy komunistów. Ten sam, który po amerykańskim ostrzale syryjskiej bazy lotniczej pisał na portalach społecznościowych o imperialistycznej agresji. 

Kiedy dzień po ataku chemicznym pojawiła się informacja, że wiceszef syryjskiej dyplomacji weźmie udział w konferencji w Parlamencie, grupa europosłów napisała list do przewodniczącego Europarlamentu z prośbą reakcję.

Reklama

Argumentowali oni, że przedstawiciele unijnych instytucji powinni ograniczyć kontakty z władzami w Damaszku do rozmów pokojowych pod auspicjami ONZ i dyskusji o pomocy humanitarnej. W internecie pod apelem europosłów podpisało się kilka tysięcy osób. Szef Europarlamentu Antonio Tajani poinformował później, że nie zgadza się na zorganizowanie konferencji i że drzwi budynku będą zamknięte dla syryjskiego wiceministra.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje