Reklama

Reklama

​Syryjska agencja Sana: Papież napisał list do prezydenta Asada

Papież Franciszek napisał list do prezydenta Syrii Baszara el-Asada, w którym "wyraził solidarność z narodem syryjskim" i potępił "wszelkie formy ekstremizmu i terroryzmu"- podała w poniedziałek rządowa agencja Sana z Damaszku.

W tekście przytoczonym przez syryjską agencję i cytowanym przez Ansę podkreślono, że papież w liście zaapelował o "zwielokrotnienie wysiłków przez wszystkich, by położyć kres wojnie w Syrii i przywrócić pokój".

Sana wyjaśniła, że papieski list został osobiście przekazany Asadowi w Damaszku przez nuncjusza apostolskiego w Syrii, kardynała Mario Zenariego. Przypomina się, że Zenari był pod koniec listopada w Watykanie na konsystorzu, gdzie otrzymał od Franciszka nominację kardynalską. Agencja zamieściła zdjęcie ze spotkania watykańskiego dyplomaty z przywódcą Syrii.

Reklama

Poinformowała też, że Asad pogratulował kardynałowi nominacji i powiedział, że "państwo i naród syryjski są zdecydowani, by przywrócić bezpieczeństwo i stabilność oraz zamierzają kontynuować drogę reform".

"To jest najlepsza droga, by osiągnąć ten cel" - stwierdził prezydent, cytowany przez rządową agencję.

W niedzielę papież Franciszek wystosował kolejny apel o pokój w Syrii i wyraził solidarność z ludnością miasta Aleppo, gdzie trwają ciężkie walki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne