Reklama

Reklama

Syria. 30 cywilów zginęło w nalotach na miejscowość opanowaną przez IS

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało o liczbie ofiar nalotu w Syrii. Miejscowość Deblane na wschodnie, opanowana była przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Wśród ofiar nalotów znalazło się 30 cywilów.

Obserwatorium nie mogło sprecyzować kto dokonał nalotów, do których doszło dwa dni po ataku międzynarodowej koalicji dowodzonej przez USA na więzienie Państwa Islamskiego w mieście al-Majadin. W poniedziałkowym nalocie zginęło 42 cywilów i 15 dżihadystów.

Reklama

Celem środowych ataków była miejscowość Deblane, położona 20 km na wschód od al-Majadin. Zarówno Deblane jak i al-Majadin leżą w prowincji Dajr-az-Zaur, kontrolowanej w większości przez IS. Obszary te są regularnie bombardowane nie tylko przez międzynarodową koalicję, lecz także przez syryjskie i rosyjskie lotnictwo.

Według Obserwatorium liczba ofiar śmiertelnych ataków na Deblane może się zwiększyć z powodu dużej liczby ciężko rannych.

Od wybuchu wojny domowej w Syrii w marcu 2011 roku śmierć poniosło ponad 320 tysięcy ludzi, a 11 mln Syryjczyków, połowa ludności, musiało opuścić swe domy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy