Reklama

Reklama

Syn szefa francuskiej dyplomacji oskarżony o oszustwa

Thomas Fabius - syn francuskiego ministra spraw zagranicznych został oskarżony w USA o wystawienie w kasynach w Las Vegas czeków bez pokrycia o łącznej wartości prawie 3,5 mln euro. We Francji syn szefa dyplomacji ma zakaz wstępu do tego typu miejsc.

Jak informuje agencja AFP, Thomas Fabius znany jest ze skłonności do hazardu; miał już wcześniej z tego powodu w swym kraju problemy z wymiarem sprawiedliwości.

Reklama

Mimo zakazu wstępu do kasyn we Francji syn ministra zaczął grać w kasynach w Monako, USA i na Cyprze.

Rzecznik hrabstwa Clark w stanie Nevada, gdzie znajduje się słynące z kasyn miasto Las Vegas, poinformował w czwartek o wystawieniu nakazu aresztowania za Thomasem Fabiusem. Jak dodał, jeśli przekroczy on granicę USA z pewnością zostanie zatrzymany.

Zgodnie z amerykańskim nakazem aresztowania do wystawienia czeków przez Fabiusa miało dojść w nocy 15 maja 2012 roku, na dzień przed oficjalną nominacją jego ojca Laurenta Fabiusa na ministra spraw zagranicznych Francji.

33-letni Fabius jest szefem firmy konsultingowo-finansowej; w 2013 roku podejrzewany był przez francuski wymiar sprawiedliwości o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy