Reklama

Reklama

Strzelanina w szkole w Kolorado. Napastnik nie żyje

Przestępca, który w piątek postrzelił co najmniej dwie osoby w szkole na obrzeżach aglomeracji Denver w amerykańskim stanie Kolorado, popełnił samobójstwo - poinformowała lokalna policja.

Do strzelaniny doszło w szkole średniej Arapahoe High School w miejscowości Centennial. Uczęszcza do niej 2,2 tys. uczniów.

Reklama

Według policji, napastnik był najprawdopodobniej uczniem tej szkoły i wszystko wskazuje na to, że sam się zastrzelił. Jedna z jego ofiar jest w stanie ciężkim i została przewieziona do szpitala. Na razie nie ujawniono, czy chodzi tu o chłopca, czy też o dziewczynę.

W 1999 roku w szkole średniej w położonej około 15 kilometrów na zachód od Centennial miejscowości Littleton dwóch nastolatków zastrzeliło 12 uczniów ze swej klasy i nauczyciela, a następnie popełniło samobójstwo.

W najbliższą sobotę przypada pierwsza rocznica masakry w szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut, gdzie 20-letni Adam Lanza zastrzelił sześć nauczycielek i 20 dzieci po wcześniejszym zabiciu własnej matki w jej domu.

Lanza popełnił samobójstwo zanim interweniujący policjanci weszli do budynku szkoły.

Dowiedz się więcej na temat: strzelanina w Kolorado | Littleton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje