Reklama

Reklama

Strzelanina w Marsylii. Jedna osoba nie żyje, pięciu rannych

22-letni mężczyzna został zastrzelony, a pięciu innych zostało rannych podczas strzelaniny, do której doszło w niedzielę wieczorem w Marsylii, na południu Francji - poinformowała w poniedziałek prokuratura. To jedenasta ofiara strzelanin w tym regionie od początku roku.

Około godz. 21.45 w niedzielę w Marsylii nieznani sprawcy zaczęli strzelać z broni typu AK-47 do zaparkowanego na ulicy samochodu marki volkswagen golf, w którym znajdowały się trzy osoby. Na miejscu znaleziono ogółem 28 łusek o kalibrze 7,62 mm. 

Reklama

W skutek odniesionych ran zmarł 22-letni mężczyzna, który siedział na tylnym siedzeniu samochodu. 

"Był znany z kryminalnej przeszłości" - poinformował prokurator Xavier Tarabeux, według którego strzelanina była prawdopodobnie rezultatem porachunków gangów.

Pięciu innych mężczyzn zostało rannych, kilku z nich przewieziono do szpitala, inni zostali opatrzeni na miejscu przez strażaków.

Według wstępnych informacji śledczych, domniemani sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia samochodem marki renault megane, po czym porzucili go i spalili.

Gangsterskie porachunki

Marsylia znana jest z porachunków gangsterskich. Do podobnych incydentów doszło ostatnio 15 września. Ośmiu mężczyzn w wieku od 22 do 40 lat zostało wówczas rannych w trzech oddzielnych strzelaninach.

Mężczyzna, który zginął w niedzielę, to jedenasta ofiara strzelanin od początku roku w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. To zarazem ósma ofiara takich incydentów w Marsylii. Władze wskazują jednak, że liczba zabójstw spada, ponieważ w 2018 r. na skutek strzelanin zmarło w regionie 23 osób.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama