Reklama

Reklama

Strefa Gazy: Izraelskie wojsko ostrzelało palestyńską łódź

Izraelscy żołnierze o świcie ostrzelali u wybrzeży Strefy Gazy łódź zabijając co najmniej czterech Palestyńczyków. Według rzecznika izraelskiej armii mężczyźni byli ubrani w kombinezony do nurkowania i zamierzali przeprowadzić zamach terrorystyczny w Izraelu.

"Patrol izraelskiej marynarki wojennej dostrzegł łódź, na której znajdowało się czterech mężczyzn w kombinezonach do nurkowania, którzy zamierzali przeprowadzić atak terrorystyczny, i ostrzelał ich" - relacjonuje rzecznik.

Reklama

Przedstawiciel rządzącego w Strefie Gazy radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas potwierdził odnalezienie czterech ciał i dodał, że za zaginionego uznaje się jeszcze piątego mężczyznę, choć prawdopodobnie również i on nie żyje.

Jak podaje z kolei francuska agencja AFP powołując się na palestyńskie źródła medyczne i świadków, ciała czterech zabitych przewieziono do szpitala w Gazie, a obecnie trwają poszukiwania jeszcze dwóch osób. Według agencji na razie nie wiadomo, czy na pokładzie zaatakowanej łodzi znajdowali się rybacy, czy palestyńscy bojownicy.

Dowiedz się więcej na temat: Strefa Gazy | strefa | wojsko | Łódź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama